Spis treści 18 sekcji
WMS (Warehouse Management System) zarządza pracą magazynu na poziomie lokalizacji: przydziela zadania, wyznacza ścieżki i pilnuje zasad składowania. Tym różni się od modułu magazynowego ERP.1
Ranking obejmuje 12 systemów dla średnich i dużych magazynów oraz operatorów 3PL. Porównuje procesy, integracje i wdrożenie. Warto przyjrzeć się trasom pracowników: według przeglądu badań przemieszczanie się może pochłaniać ponad 50% czasu kompletacji zamówień.2
Porównanie systemów WMS – tabela i kryteria rankingu
Comarch WMS i Qguar WMS PRO zajmują pierwsze miejsca w porównaniu 12 systemów. Zestawienie dotyczy średnich i dużych magazynów, centrów dystrybucyjnych oraz operatorów 3PL. Tabela zachowuje kolejność rankingu i pokazuje, czego dotyczą opublikowane liczby. Wynik jednego wdrożenia nie zapowiada wyniku w innej firmie.
Bratex, klient Comarch, obsługuje około 500 zamówień dziennie. To skala działalności tej firmy, nie parametr Comarch WMS.3
| Pozycja i system | Dane liczbowe | Znaczenie danych |
|---|---|---|
| 1Comarch WMS | – | Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu. |
| 2Qguar WMS PRO | 30 lat; setki wdrożeń. | Czas rozwoju produktu i skala jego wdrożeń. |
| 3SAP Extended Warehouse Management | – | Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu. |
| 4Manhattan Active Warehouse Management | 40% wzrostu pojemności składowania w obiekcie Foot Locker; wzrost produktywności pracy do 20% przy module Labor Management. | Wynik jednego obiektu i deklarowany potencjał modułu. |
| 5Mecalux Easy WMS | 60% wzrostu wydajności operacyjnej; wysyłka zamówień w 24 h. | Wskaźnik i termin podawane przez dostawcę. |
| 6Logifact WMS | Redukcja kosztów utrzymania magazynu na ogół o 10–30%; przyjmowanie zgłoszeń przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. | Deklarowane oszczędności i dostępność systemu zgłoszeń. |
| 7Asiston WMS | Standardowe wdrożenie: 3–6 miesięcy. | Czas zależy między innymi od modułów, integracji i automatyzacji. |
| 8Anteeo WMS | Abonament od 1 400 zł netto/mies. lub od 2 400 zł netto/mies.; warianty zwykle do ok. 10, do ok. 30 oraz od 15 użytkowników. | Progi abonamentowe i skala wariantów; kolejny wariant ma indywidualną wycenę. |
| 9Weaver WMS | Bezpłatny test przez 30 dni. | Okres testowania bez zobowiązań. |
| 10Infor WMS | Dokładność zamówień na poziomie lokalizacji powyżej 99%; R&S Logistics osiągnęło 99,8% w 14 obiektach. | Deklaracja dostawcy i wynik opisanego klienta. |
| 11Software Studio WMS.net | – | Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu. |
| 12Sellasist WMS | Blue Orca Coffee: 60 000 zamówień miesięcznie; KupKlocki: 15 000 zamówień w 9 godzin. | Wolumeny z opisów dwóch klientów. |
Dane w tabeli: 4,5,6,7,8,9,10,11,12
Liczby w tabeli nie mierzą tego samego. Jedne dotyczą abonamentu lub wdrożenia, inne obsługi zgłoszeń albo wyników klientów. Nie da się z nich zbudować wspólnej punktacji. Przy wyborze trzeba osobno ocenić lokalizacje, przyjęcia, kompletację, terminale, rozliczenia 3PL oraz integracje z ERP i automatyką.
Dokładność kompletacji można policzyć, dzieląc liczbę poprawnie skompletowanych zamówień przez liczbę wszystkich kompletowanych zamówień i mnożąc wynik przez 100%.13
Werdykt: tabela ustala kolejność produktów do dalszej oceny. Nie wskazuje jednej oferty dobrej dla każdego magazynu.
Comarch WMS
- Dane liczbowe
- –
- Znaczenie danych
- Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu.
Comarch WMS to osobny system zarządzania magazynem, a nie moduł ewidencji stanów w Comarch ERP.14
Różnicę widać w pracy z lokalizacjami i procesami logistycznymi. ERP przekazuje dokumenty magazynowe, a WMS kieruje ich wykonaniem.14
Comarch WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Comarch WMS obsługuje magazyny o wielopoziomowej strukturze. Towary mogą leżeć w nich luzem lub w jednostkach logistycznych, na przykład na paletach.14 Producent opisuje kontrolę procesów, która wykracza poza śledzenie stanów magazynowych.14
Przykładem jest magazyn firmy Cedrus z wdrożonym Comarch WMS. Według opisu Comarch ma około 10 tys. miejsc paletowych.15
- Comarch WMS Magazynier – aplikacja, w której pracownik wykonuje zadania magazynowe.14
- Comarch WMS Zarządzanie – narzędzie kierownika magazynu i administratora.14
- Dane i infrastruktura – raporty, podgląd zajętości magazynu i jego stref oraz wbudowane integracje do komunikacji z automatyką.14
Comarch WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Wdrożenie Comarch WMS obejmuje konfigurację procesów magazynowych oraz wymianę dokumentów z Comarch ERP.14 Porównując licencję z abonamentem, trzeba oddzielić opłatę za korzystanie z systemu od kosztu konfiguracji, integracji i utrzymania. Opis produktu nie wyznacza warunków takiej kalkulacji.
Comarch WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Comarch WMS odpowiada firmie, która chce zarządzać towarem na różnych poziomach i w strefach magazynu. Potrzebuje też obsługi procesów szerszej niż ewidencja w ERP. Producent wymienia branże medyczną, spożywczą, produkcyjną, retail i chemiczną oraz możliwości konfiguracji systemu.14 O dopasowaniu przesądza jednak zakres procesów, nie sama branża.
Qguar WMS PRO

- Dane liczbowe
- 30 lat; setki wdrożeń.
- Znaczenie danych
- Czas rozwoju produktu i skala jego wdrożeń.

Qguar WMS PRO steruje fizycznymi operacjami magazynowymi. ERP obejmuje zasoby całej firmy, między innymi finanse, HR i sprzedaż.4 Producent podaje 30 lat rozwoju Qguar WMS PRO oraz setki wdrożeń.4
Ten produkt warto ocenić przede wszystkim wtedy, gdy firma potrzebuje kierować kompletacją, zasobami i automatyką. Sama ewidencja towarów nie wymaga takiego zakresu.
Qguar WMS PRO: funkcje potwierdzone u producenta
Qguar WMS PRO kontroluje operacje magazynowe i kieruje ich wykonaniem.4 Przy kompletacji pokazuje pracownikowi lokalizację towaru oraz najkrótszą trasę zbiórki.4 Pomaga też rozdzielać pracę ludzi i wykorzystanie powierzchni, wózków oraz automatyki.4
- Lokalizacje i nośniki: każde miejsce ma unikalny identyfikator z liter i cyfr. Użytkownik może sprawdzić historię nośnika, na przykład palety.4
- Integracje: producent opisuje połączenia z urządzeniami, platformami zewnętrznymi i automatyką magazynową.4
- Raportowanie: użytkownik określa zakres zestawień i raportów.4
- Dane wielojęzyczne: system korzysta z kodowania UTF-8.4
Qguar WMS PRO: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Dla Qguar WMS PRO producent przewiduje 2 modele wdrożenia: na serwerze klienta lub w chmurze.4 Miejsce instalacji nie przesądza o rozliczeniu licencji, abonamentu czy utrzymania. W kalkulacji warto osobno ująć konfigurację procesów i integrację z urządzeniami oraz automatyką.
Qguar WMS PRO: dla jakiej firmy ma sens?
Qguar WMS PRO pasuje do firmy kierującej pracą według lokalizacji, tras kompletacji i dostępnych zasobów.4 Historia palet ułatwia analizę przepływu jednostek logistycznych. Integracja z automatyką ma z kolei znaczenie tam, gdzie magazyn korzysta z takich urządzeń.4 Przed wyborem serwera lub chmury trzeba ustalić, kto odpowiada za infrastrukturę i utrzymanie.
Numer SSCC liczy 18 cyfr. Pozwala jednoznacznie identyfikować i śledzić jednostkę logistyczną, na przykład paletę.16
SAP Extended Warehouse Management
- Dane liczbowe
- –
- Znaczenie danych
- Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu.

SAP Extended Warehouse Management, czyli SAP EWM, służy magazynom o dużym wolumenie towarów i złożonej dystrybucji. Producent wskazuje powiązanie operacji magazynowych z logistyką łańcucha dostaw.17 Wybór zależy od procesów i automatyki, które firma chce objąć wdrożeniem.
SAP opisuje dwa główne warianty architektury EWM. System działa w SAP S/4HANA jako embedded albo osobno jako decentralized.18
SAP Extended Warehouse Management: funkcje potwierdzone u producenta
SAP Extended Warehouse Management zarządza operacjami magazynowymi i może bezpośrednio sterować urządzeniami automatyki magazynowej.17 Producent wskazuje też procesy związane z jakością, produkcją i śledzeniem towarów.17 Każdy z tych obszarów wymaga osobnego uwzględnienia w zakresie wdrożenia.
SAP Extended Warehouse Management: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Przy SAP Extended Warehouse Management trzeba osobno wycenić zakres systemu, połączenia z automatyką i utrzymanie. Pozycja w zestawieniu analitycznym nie mówi nic o cenie ani warunkach licencji. SAP informuje, że rozwiązanie uznano za lidera w raporcie Gartner Magic Quadrant for Warehouse Management Systems z 1 maja 2025 r.; grafika prezentowana przez SAP pochodzi z raportu Gartnera.17
Producent podaje również daty wydarzenia o innowacjach AI: 5–7 października 2026 r. Nie są to terminy wdrożenia SAP EWM.17
SAP Extended Warehouse Management: dla jakiej firmy ma sens?
SAP Extended Warehouse Management warto rozważyć przy dużym wolumenie, gdy magazyn ma współpracować z dystrybucją, produkcją, kontrolą jakości lub automatyką.17 Zakres projektu wymaga uwagi: każdą integrację trzeba zaplanować i uwzględnić w kosztach. Werdykt: SAP EWM należy oceniać według potrzebnych procesów, a nie miejsca w raporcie analitycznym.
Manhattan Active Warehouse Management
- Dane liczbowe
- 40% wzrostu pojemności składowania w obiekcie Foot Locker; wzrost produktywności pracy do 20% przy module Labor Management.
- Znaczenie danych
- Wynik jednego obiektu i deklarowany potencjał modułu.

Manhattan Active Warehouse Management jest chmurowym WMS łączącym operacje magazynowe, automatykę i zarządzanie pracą zespołu. Producent opisuje kontrolę przemieszczania i składowania towarów, śledzenie zapasów oraz planowanie kompletacji i pakowania.5
Według Manhattan Associates system otrzymuje aktualizacje co 90 dni, bez przerywania pracy.19
Manhattan Active Warehouse Management: funkcje potwierdzone u producenta
Manhattan Active Warehouse Management współpracuje z modułem Labor Management. Moduł ustala priorytety zadań na bieżąco i korzysta z grywalizacji; producent wskazuje poprawę produktywności pracy do 20%.5 ActivePlatform łączy rozwiązanie z istniejącymi systemami, partnerami i usługami.5
Manhattan Associates opisuje 40% wzrostu pojemności składowania w obiekcie Foot Locker wraz z zastosowaniem zaawansowanej automatyki. To wynik tego obiektu, nie parametr obiecany każdemu magazynowi.5
Manhattan Active Warehouse Management: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Manhattan Active Warehouse Management działa w chmurze. Rozwiązania oparte na ActivePlatform otrzymują nowe funkcje i usprawnienia automatycznie co 90 dni.5 W kosztach należy rozdzielić korzystanie z systemu, integracje i utrzymanie procesów po aktualizacjach. Częstotliwość aktualizacji nie określa abonamentu ani czasu wdrożenia.
Manhattan Active Warehouse Management: dla jakiej firmy ma sens?
Manhattan Active Warehouse Management odpowiada operatorowi dużych obiektów, który łączy WMS z automatyką i zarządzaniem pracą. Producent opisuje centrum BESTSELLER z systemem shuttle zaprojektowanym na 1,4 mln pojemników i 1400 robotów. Podaje też wybór rozwiązania przez DHL dla operacji obejmujących ponad 14 mln m² powierzchni magazynowej.5
Przykłady pokazują skalę zastosowań. Nie wyznaczają minimalnej wielkości magazynu dla tego produktu.20
Werdykt: Manhattan Active Warehouse Management warto porównywać według automatyzacji, integracji i sposobu kierowania pracą. Wyniki innych obiektów nie zastąpią tej oceny.
Mecalux Easy WMS

- Dane liczbowe
- 60% wzrostu wydajności operacyjnej; wysyłka zamówień w 24 h.
- Znaczenie danych
- Wskaźnik i termin podawane przez dostawcę.
W skrócie
- Easy AI śledzi wybrane parametry procesów i przygotowuje raporty do pobrania.Producent podaje 60% wzrostu wydajności operacyjnej, 40% wzrostu pojemności magazynowej i 99% wyeliminowanych błędów.
- Firma przygotowuje i wysyła 3500 zamówień miesięcznie.
- Mecalux Easy WMS występuje jako SaaS wdrażany w 100% w chmurze, zamiast na infrastrukturze klienta.

Mecalux Easy WMS zarządza operacjami magazynowymi i łączy się z ERP oraz automatycznymi systemami składowania. Producent podaje wdrożenia w ponad 1200 magazynach w 36 krajach.6 To miara skali zastosowania produktu, nie wymóg dotyczący rozmiaru magazynu.
Mecalux Easy WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Mecalux Easy WMS obejmuje operacje magazynowe, raporty i wymianę danych z głównymi systemami ERP oraz automatyką.6 Oprogramowanie omnichannel synchronizuje magazyn z punktami sprzedaży. Easy AI śledzi wybrane parametry procesów i przygotowuje raporty do pobrania.6
Producent podaje 60% wzrostu wydajności operacyjnej, 40% wzrostu pojemności magazynowej i 99% wyeliminowanych błędów. Tych wskaźników nie należy traktować jako gwarancji dla każdego wdrożenia.6
U polskiego dystrybutora Canagri Easy WMS i Program dla spedycji wspierają obsługę zapasów 20 000 produktów. Firma przygotowuje i wysyła 3500 zamówień miesięcznie.6 Mecalux opisuje też wdrożenia Easy WMS w Planta oraz Renault, przy fabryce Renault w Sewilli.6
Wysyłkę zamówień w 24 godziny producent określa jako wyzwanie logistyczne. Nie przedstawia jej jako gwarantowanego terminu działania systemu.6
Mecalux Easy WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Mecalux Easy WMS występuje jako SaaS wdrażany w 100% w chmurze, zamiast na infrastrukturze klienta.6 Producent opisuje miesięczny abonament ze wsparciem technicznym i opłatę dostosowaną do potrzeb firmy.6
Do formularza producenta można jednorazowo dołączyć 5 plików graficznych lub dokumentów. Każdy może mieć do 15 MB; limit dotyczy załączników, nie pracy magazynu.6
Mecalux Easy WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Mecalux Easy WMS pasuje do firmy łączącej magazyn z ERP, punktami sprzedaży lub automatycznym składowaniem.6 Trzeba przy tym oddzielić funkcje Easy WMS od Programu dla spedycji, który występuje w przykładzie Canagri.6 Werdykt: o wyborze decydują potrzebne procesy i integracje, nie wskaźniki z innych magazynów.
Logifact WMS

- Dane liczbowe
- Redukcja kosztów utrzymania magazynu na ogół o 10–30%; przyjmowanie zgłoszeń przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
- Znaczenie danych
- Deklarowane oszczędności i dostępność systemu zgłoszeń.
W skrócie
- Otwarta baza raportowa pozwala tworzyć zestawienia z historii stanów i przebiegu procesów.Producent deklaruje blisko 100% zgodności stanu rzeczywistego z systemowym dzięki ciągłej kontroli danych dokumentowych i zapisów w bazie.
- Typowy zwrot z inwestycji szacuje na 18–24 miesiące.
Logifact WMS przydziela zadania i wspiera pracę magazynów manualnych oraz zautomatyzowanych. Producent opisuje automatyczne kierowanie zadań do odpowiednich pracowników.7 Przy wyborze trzeba ocenić zakres automatyki, potrzebną konfigurację i przygotowanie zespołu do nowego sposobu pracy.
Logifact WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Logifact WMS współpracuje z kodami kreskowymi i terminalami radiowymi. Łączy się też z sorterami, przenośnikami, układnicami oraz systemami pick-to-light i pick-to-voice, które prowadzą kompletującego światłem lub głosem.7 Otwarta baza raportowa pozwala tworzyć zestawienia z historii stanów i przebiegu procesów.7
Producent deklaruje blisko 100% zgodności stanu rzeczywistego z systemowym dzięki ciągłej kontroli danych dokumentowych i zapisów w bazie. Jest to deklarowany efekt, nie gwarancja wdrożenia.7
Logifact WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Logifact WMS można wdrożyć w wersji standardowej, konfigurując ją pod aktualne potrzeby. Producent wskazuje taki zakres jako sposób ograniczenia kosztów pozyskania i wdrożenia.7 Typowy zwrot z inwestycji szacuje na 18–24 miesiące. To nie cena licencji ani obietnica wyniku konkretnej firmy.7
Internetowy system zgłoszeń przyjmuje incydenty przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala też śledzić postęp ich obsługi.7
W wymaganiach technicznych producent wymienia Windows Server 2016–2019 Standard x64 lub wyższy z aktualizacjami. Dla klastra wskazuje edycję Enterprise.7 Przy MS SQL Server 2014–2019 Standard podaje licencje dostępowe SQL CAL.7 Wdrożenie obejmuje również przygotowanie magazynierów, kierownictwa i administratorów IT do pracy z systemem.7
Logifact WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Logifact WMS warto ocenić, gdy firma chce kierować zadaniami w magazynie manualnym lub wyposażonym w automatykę. Producent wskazuje także e-commerce z dużą liczbą drobnych zamówień oraz integracje z platformami sprzedaży i kurierami.7
Według dostawcy koszty utrzymania magazynu spadają na ogół o 10–30%. Wiąże to z mniejszym zapotrzebowaniem na personel i wyposażenie dzięki wyższej wydajności; oszczędność nie jest gwarantowana.7
Werdykt: konfigurację Logifact WMS trzeba odnieść do zadań i infrastruktury magazynu. Efekty finansowe należy policzyć dla własnej działalności.
Asiston WMS
3,4/5
- Dane liczbowe
- Standardowe wdrożenie: 3–6 miesięcy.
- Znaczenie danych
- Czas zależy między innymi od modułów, integracji i automatyzacji.

Asiston WMS ma budowę modułową i służy do organizacji oraz automatyzacji pracy magazynu. Producent wymienia połączenia z ERP, MES, e-commerce i automatyką. Dzięki nim dane przepływają między produkcją, magazynem a sprzedażą.8 Wybrane moduły i integracje wpływają na przebieg wdrożenia.
Asiston WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Asiston WMS obsługuje przyjęcia, kompletację, wydania i inwentaryzację. Podczas inwentaryzacji firma ustala rzeczywisty stan towarów i uzgadnia go z zapisami systemu.8 Integracja z firmami kurierskimi pozwala generować dokumenty sprzedażowe oraz listy przewozowe.8
Producent wskazuje, że zwroty i reklamacje pochłaniają nawet 10% kosztów operacyjnych magazynu. Nie jest to deklaracja oszczędności, którą gwarantuje Asiston WMS.8
Asiston WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Modułową budowę Asiston WMS można wykorzystać do wdrażania systemu etapami. Według producenta licencja nie ogranicza liczby użytkowników ani stanowisk.8 Standardowe wdrożenie trwa od 3 do 6 miesięcy. Czas zależy od modułów, integracji, automatyzacji i tempa decyzji klienta.8
W kosztorysie należy oddzielić licencję od prac wdrożeniowych i późniejszego utrzymania.
Asiston WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Asiston WMS może odpowiadać małemu magazynowi zaczynającemu od podstawowych procesów oraz firmie planującej dalszą rozbudowę.8 Producent podaje wdrożenia w kilkudziesięciu magazynach polskich firm produkcyjnych, logistycznych, e-commerce i dystrybucyjnych.8 Werdykt: moduły dobiera się do procesów i integracji. Szerokie zastosowanie nie oznacza jednej konfiguracji dla wszystkich.
Anteeo WMS
2,0/5
- Dane liczbowe
- Abonament od 1 400 zł netto/mies. lub od 2 400 zł netto/mies.; warianty zwykle do ok. 10, do ok. 30 oraz od 15 użytkowników.
- Znaczenie danych
- Progi abonamentowe i skala wariantów; kolejny wariant ma indywidualną wycenę.
W skrócie
- Anteeo WMS oferuje abonament SMART od 1 200 zł netto miesięcznie i ENTERPRISE Predefiniowany od 3 800 zł netto miesięcznie.
- Producent przypisuje tym wariantom odpowiednio skalę zwykle do około 10 użytkowników, do około 30 użytkowników oraz od 15 użytkowników.
- Zakresy nie tworzą jednej rosnącej skali.Ceny mają charakter informacyjny; trzeba doliczyć 23% VAT.
- Producent określa czas wdrożenia wariantów kolejno jako zwykle 2–3 tygodnie, kilka tygodni oraz od 2 miesięcy.

Anteeo WMS warto porównywać przede wszystkim według skali pracy i wymaganych integracji. Producent opisuje warianty dla mniejszych magazynów, średnich operacji z wieloma strefami oraz dużych centrów.9 Wdrożenie zaczyna się od analizy procesów, po której następuje konfiguracja systemu.9
Anteeo WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Pakiety Anteeo WMS można rozszerzyć o moduły Anteeo 365. Shipping łączy system z kurierami, API REST wymienia dane z ERP i e-commerce, a Projektant Wydruków przygotowuje dokumenty magazynowe.9 Producent pokazuje problem zgodności zapasów na przykładzie 10 sztuk w systemie i pustego miejsca na regale. Nie jest to pomiar skuteczności produktu.9
Potrzebne integracje i wydruki trzeba zatem porównać z zawartością wybranego pakietu.
Anteeo WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Anteeo WMS oferuje abonament SMART od 1 200 zł netto miesięcznie i ENTERPRISE Predefiniowany od 3 800 zł netto miesięcznie. Wariant ENTERPRISE ma wycenę indywidualną.9 Producent przypisuje tym wariantom odpowiednio skalę zwykle do około 10 użytkowników, do około 30 użytkowników oraz od 15 użytkowników. Zakresy nie tworzą jednej rosnącej skali.9
Ceny mają charakter informacyjny; trzeba doliczyć 23% VAT. Szczegóły określają cennik i OWŚU, a producent zastrzega, że dane nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.9
Producent określa czas wdrożenia wariantów kolejno jako zwykle 2–3 tygodnie, kilka tygodni oraz od 2 miesięcy.9 Dla SMART wskazuje zwykle 2–3 tygodnie na konfigurację, połączenie z ERP i szkolenie zespołu.9
Całkowity koszt zależy od pakietu, potrzebnych modułów Anteeo 365 i zakresu wdrożenia.
Anteeo WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Anteeo WMS odpowiada firmie, która chce dobrać wariant do liczby użytkowników i stopniowo rozbudowywać integracje. Producent podaje ponad 50 aktywnych wdrożeń oraz obecność na liście Forbes.pl w edycjach 2021–2023.9
Jako przykład wskazuje JAS Worldwide, korzystającego z Anteeo WMS w Polsce. Operator zatrudnia ponad 7000 pracowników w ponad 100 krajach.9 Wielkość JAS Worldwide nie wyznacza minimalnej skali firmy dla tego systemu.21
Werdykt: przy Anteeo WMS liczą się pakiet, liczba użytkowników i koszt rozszerzeń. Sama cena początkowa nie wystarczy do wyboru.
Weaver WMS
- Dane liczbowe
- Bezpłatny test przez 30 dni.
- Znaczenie danych
- Okres testowania bez zobowiązań.
Weaver WMS warto rozważyć, gdy magazyn chce kierować rozmieszczeniem towarów przez oznaczone lokalizacje i jednostki logistyczne. Producent opisuje kody kreskowe i RFID, czyli identyfikację obiektów falami radiowymi.10
System można pobrać i testować bezpłatnie przez 30 dni bez zobowiązań.10
Weaver WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Weaver WMS wykorzystuje etykiety z kodami kreskowymi na miejscach składowania, paletach, kartonach i workach. Na tej podstawie kieruje rozmieszczeniem towarów.10 Pokazuje bieżące stany według towaru, magazynu i miejsca.10 Narzędzia analityczne uwzględniają rotację oraz właściwości produktów przy ocenie wykorzystania przestrzeni.10
System wspiera FIFO, czyli wydanie towaru przyjętego najwcześniej, oraz FEFO, które daje pierwszeństwo najbliższej dacie ważności. Obsługuje także LIFO – wydanie towaru przyjętego najpóźniej. Producent wskazuje również ograniczanie pomyłek przy kompletacji wysyłek.10
Weaver WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Przy ocenie Weaver WMS należy oddzielić oprogramowanie od usług dotyczących infrastruktury obiektu. Producent opisuje dobór urządzeń sieciowych oraz montaż i konfigurację LAN i WLAN w ramach wdrożenia. Sieć przewodowa i bezprzewodowa umożliwia pracę systemu, ale nie jest licencją WMS.10
Bezpłatny test nie określa kosztu tych prac ani warunków późniejszego korzystania z programu.
Weaver WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Weaver WMS pasuje do firmy potrzebującej identyfikacji lokalizacji i jednostek logistycznych. Przyda się też tam, gdzie sposób wydania zależy od rotacji lub daty ważności. Producent opisuje wdrożenie w Hermespol, firmie zajmującej się międzynarodową dystrybucją towarów.10 Werdykt: trzeba porównać wymagane oznakowanie, reguły składowania i zakres prac sieciowych.
Infor WMS
- Dane liczbowe
- Dokładność zamówień na poziomie lokalizacji powyżej 99%; R&S Logistics osiągnęło 99,8% w 14 obiektach.
- Znaczenie danych
- Deklaracja dostawcy i wynik opisanego klienta.

Infor WMS kieruje przyjęciem, rozmieszczeniem, kompletacją i wysyłką towarów u dystrybutorów, producentów oraz operatorów 3PL.11 Działa na Infor Industry Cloud Platform, łączącej dane, analitykę i integracje.11
Infor CloudSuite Distribution jest osobnym pakietem ERP dla dystrybutorów. Nie należy używać tej nazwy zamiennie z Infor WMS.11
Infor WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Infor WMS obejmuje przyjęcie, rozlokowanie, kompletację, pakowanie, wysyłkę i dynamiczne uzupełnianie zapasów.11 Obsługuje wiele obiektów i właścicieli towarów, reguły rotacji oraz identyfikatory jednostek logistycznych LPN. Śledzenie sięga poziomu miejsca składowania.11
Producent deklaruje dokładność zamówień powyżej 99% na poziomie lokalizacji. Nie jest to wynik gwarantowany w każdym wdrożeniu.11
Infor WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Producent opisuje wdrożenie Infor WMS w chmurze u R&S Logistics. Firma przeszła na nie z systemu instalowanego lokalnie.11 Ten przykład nie wyznacza abonamentu, ceny licencji ani czasu podobnej migracji.
Infor deklaruje kontakt przedstawiciela handlowego w ciągu 24 godzin roboczych. Termin dotyczy odpowiedzi na zgłoszenie, nie wdrożenia lub obsługi incydentu.11
Infor WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Infor WMS ma sens przy zarządzaniu zapasami w wielu obiektach. Odpowiada też operatorowi 3PL, który rozdziela towary według właściciela i lokalizacji. R&S Logistics podaje 99,8% dokładności zamówień w 14 obiektach. HAVI standaryzuje z użyciem systemu 44 centrów dystrybucyjnych, a Blue Logística opisuje 40% wzrostu produktywności.11
Te wyniki i skale dotyczą konkretnych klientów. Nie są progiem zakupu ani obietnicą dla innego magazynu.
Werdykt: Infor WMS należy oceniać przez obsługę wielu obiektów, różnych właścicieli zapasu i szczegółowe śledzenie lokalizacji.
Software Studio WMS.net

- Dane liczbowe
- –
- Znaczenie danych
- Zastosowanie produktu opisano dalej w rankingu.

Software Studio WMS.net łączy aplikację magazynową na Androida z panelem dostępnym w przeglądarce. Producent wskazuje zgodność ze standardem GS1, międzynarodowym systemem identyfikacji produktów i danych logistycznych.22
Przy wyborze liczy się sposób pracy magazynierów oraz to, jakie dane powinni widzieć logistycy i handlowcy.
Software Studio WMS.net: funkcje potwierdzone u producenta
W Software Studio WMS.net magazynier korzysta z aplikacji na Androida, a logistyk i handlowiec z panelu przeglądarkowego.22 Producent opisuje kontrolę stanów, ograniczanie błędów przez automatyzację oraz zgodność z GS1.22
W oprogramowaniu można również śledzić koszty magazynowania.22
Software Studio WMS.net: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Zakres wdrożenia Software Studio WMS.net powinien uwzględniać aplikację na Androida, panel przeglądarkowy i identyfikację towarów zgodną z GS1.22 Przy kalkulacji należy osobno ująć korzystanie z programu oraz konfigurację urządzeń i procesów magazynowych. Te elementy trzeba przypisać do zakresu wybranego wdrożenia.
Software Studio WMS.net: dla jakiej firmy ma sens?
Software Studio WMS.net pasuje do firmy handlowej, produkcyjnej lub operatora logistycznego. Łączy pracę magazynierów na urządzeniach mobilnych z nadzorem w przeglądarce.22 O dopasowaniu decydują operacje wykonywane w aplikacji i sposób identyfikacji towarów. Werdykt: zgodność z GS1 oraz podział ról dają konkretne kryteria oceny; koszt trzeba policzyć dla wybranego zakresu.
Sellasist WMS
5,0/5
- Dane liczbowe
- Blue Orca Coffee: 60 000 zamówień miesięcznie; KupKlocki: 15 000 zamówień w 9 godzin.
- Znaczenie danych
- Wolumeny z opisów dwóch klientów.
W skrócie
- Abonament platformy Sellasist wynosi według dostawcy 59 zł, a prowizja od sprzedaży 0%.
- Nie są to stawki za pełne wdrożenie WMS.Osobny dodatek Sellasist Mini WMS kosztuje 50 zł netto za użytkownika miesięcznie.
- Producent opisuje Blue Orca Coffee: 60 000 zamówień miesięcznie, spadek kosztów obsługi o 90% i podwojenie liczby realizowanych zamówień.

Sellasist WMS skupia się na magazynie obsługującym sprzedaż internetową, stacjonarną i hurtową oraz zamówienia Click & Collect.12
W porównaniu kosztów trzeba rozdzielić pełny Sellasist WMS, aplikację Sellasist Mini WMS i abonament platformy Sellasist. Każda z tych pozycji dotyczy innego zakresu.12,23
Sellasist WMS: funkcje potwierdzone u producenta
Sellasist WMS odwzorowuje magazyn: regały, półki i lokalizacje przypisane do produktów. Pracownicy skanują miejsca oraz towary podczas wykonywania zadań.12 System obsługuje FIFO, FEFO, daty ważności i ceny zakupu poszczególnych dostaw.12
Zwroty i reklamacje można przyjmować po numerze RMA, który identyfikuje sprawę zwrotu, lub po kodzie kreskowym.12
Podczas inwentaryzacji kilku pracowników może jednocześnie skanować towary na osobnych urządzeniach. Panel pokazuje postęp spisu. Po jego zakończeniu system przygotowuje raport różnic i pozwala ponownie rozlokować produkty odłożone w niewłaściwym miejscu.12
Sellasist WMS: licencja lub abonament, wdrożenie i utrzymanie
Przed wdrożeniem Sellasist WMS producent przeprowadza audyt procesów i identyfikuje wąskie gardła.12 Abonament platformy Sellasist wynosi według dostawcy 59 zł, a prowizja od sprzedaży 0%. Nie są to stawki za pełne wdrożenie WMS.23
Osobny dodatek Sellasist Mini WMS kosztuje 50 zł netto za użytkownika miesięcznie. Można go samodzielnie skonfigurować po kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.23
Producent podaje, że Mini WMS przyspiesza obsługę zamówień 3 razy. Deklaracja dotyczy dodatku, nie gwarantowanego efektu pełnego Sellasist WMS.23
Cennik platformy zawiera też bezpłatne progi 100 MB pojemności i 500 MB transferu oraz 300 MB pojemności i 10 000 MB transferu. To limity usług platformy, a nie pojemność magazynu.23
Sellasist WMS: dla jakiej firmy ma sens?
Sellasist WMS odpowiada firmie, która łączy skanowanie i lokalizacje magazynowe z zamówieniami z różnych kanałów. Producent opisuje Blue Orca Coffee: 60 000 zamówień miesięcznie, spadek kosztów obsługi o 90% i podwojenie liczby realizowanych zamówień. Podaje także wydajność 600 paczek dziennie na pracownika.12
W osobnym opisie KupKlocki obsłużyło 15 000 zamówień w 9 godzin bez nadgodzin. Rezultaty tych klientów nie są progiem wejścia ani gwarancją.12
Werdykt: Sellasist WMS należy dobierać do procesów magazynowych. Cenę platformy i Mini WMS trzeba oddzielić od kosztu pełnego wdrożenia.
Metodologia i ograniczenia porównania
Ranking 12 systemów WMS przedstawia kolejność produktów, ale nie jest punktacją ani wynikiem testów. Opisy opierają się na publicznych stronach i cennikach producentów według stanu na dzień publikacji. Zestawienie nie powstało na podstawie testów własnych.
- Procesy magazynowe: adresowanie lokalizacji, przyjęcia, rozlokowanie i kompletacja.
- Środowisko pracy: terminale i skanery oraz połączenia z ERP i automatyką.
- Warunki wyboru: model i czas wdrożenia, rozliczanie usług 3PL oraz koszty konkretnego produktu, planu lub usługi.
Deklaracje producentów i wyniki ich klientów nie pochodzą ze wspólnego testu porównawczego. Wyższe miejsce w tabeli nie oznacza lepszego dopasowania do każdego magazynu.
Decyzję trzeba oprzeć na własnych procesach i pełnym zakresie oferty, nie na pozycji w rankingu.
Kiedy firma potrzebuje systemu WMS, a kiedy wystarczy moduł magazynowy?
System WMS jest potrzebny, gdy firma musi kierować pracą według lokalizacji, operatorów i partii towaru. Moduł magazynowy ERP może wystarczyć, jeśli chodzi głównie o ewidencję stanów i dokumentów. Sam rozmiar magazynu nie rozstrzyga wyboru.
Warto zestawić liczbę lokalizacji, pozycji zamówień dziennie i operatorów z wymaganiami dotyczącymi dat ważności, automatyki oraz towarów klientów 3PL.
Różnicę między ewidencją a kierowaniem pracą widać przy przyjęciu i wydaniu. Sellasist WMS porównuje dostawę z dokumentem, aktualizuje stan i może automatycznie utworzyć PZ, czyli dokument przyjęcia zewnętrznego. Odwzorowuje też regały, półki i lokalizacje oraz wskazuje miejsce odłożenia lub pobrania towaru.12
WMS.net sprawdza ilość i jakość dostawy względem zamówienia. Przekazuje instrukcje kompletacji i wydań oraz ewidencjonuje partie i daty ważności według FIFO i FEFO.22
| Objaw w magazynie | Potrzeba operacyjna | Przykład zakresu WMS |
|---|---|---|
| Pracownik szuka miejsca składowania | Adresowanie lokalizacji i kierowanie odłożeniem | Comarch WMS Zarządzanie definiuje strefy, rzędy, regały, półki i ograniczenia miejsc. Wizualizacja Studio WMS.net rozróżnia kolorami miejsca wolne, częściowo zajęte, pełne i zablokowane. |
| Kolejka zleceń wymaga podziału między operatorów | Dyspozycje, priorytety i trasy kompletacji | IFS WMS przydziela zadania i wyznacza marszruty wydań według zleceń produkcyjnych. Infor WMS używa AI w Pick Path Optimization do wyznaczania tras. |
| Towary mają partie, terminy ważności lub różnych właścicieli | Śledzenie zapasu i reguły wydania | IFS WMS śledzi położenie partii za pomocą kodów kreskowych i tagów logistycznych. Easy WMS obsługuje wielu właścicieli, wiele magazynów i pracę ręczną, hybrydową oraz zautomatyzowaną. |
Dane w tabeli: 6,11,14,22,24
Comarch WMS dobrze pokazuje, dlaczego integracja z ERP nie czyni WMS zwykłym modułem ewidencyjnym. System współpracuje z Comarch ERP, a Comarch WMS Magazynier ma bezpośrednią integrację z Comarch ERP XL.14 Rozwiązanie obejmuje 2 aplikacje. Magazynier wykonuje przydzielone dyspozycje i pozwala dodawać dokumenty z kolektora danych, urządzenia rejestrującego operacje magazynowe.14
Zarządzanie może uruchomić inwentaryzację po zgłoszeniu braku i przesłać wynik do ERP. Mechanizmy AI wspierają przydział pracowników, wybór zamówień do kompletacji zbiorczej i inwentaryzację wybranych położeń.14
Liczby operacyjne pokazują obciążenie, nie uniwersalny próg zakupu WMS. Na opisanym ekranie Studio WMS.net widać 5374 zleceń zrealizowanych, 1104 anulowanych, 168 do realizacji i 18 w buforze.22
Infor deklaruje dokładność zamówień na poziomie miejsca składowania powyżej 99%. R&S Logistics podaje 99,8% po migracji, a HAVI standaryzuje z użyciem systemu 44 centra dystrybucyjne. Żaden z tych wyników nie wyznacza progu dla innej firmy.11
Praca WMS wykracza poza ewidencję również w innych produktach. Weaver WMS pokazuje stany według towaru, lokalizacji i partii oraz archiwizuje je na koniec każdego dnia. Osobny Weaver WMS PRO obsługuje elektroniczne dyspozycje i współpracuje z MRP, ERP oraz systemami finansowo-księgowymi.10 Teneum WMS pozwala wydawać asystentowi AI głosowe lub tekstowe polecenia dotyczące KPI i konfiguracji lokalizacji.25
Gdy firma potrzebuje dyspozycji i kontroli miejsca wykonania operacji, wybiera zakres WMS. Jeśli wystarczą stany oraz dokumenty, może pozostać przy module ERP.
Jak przebiega wdrożenie systemu WMS?
Wdrożenie systemu WMS zaczyna się od analizy procesów, a następnie obejmuje adresację magazynu, integracje, testy, uruchomienie i wsparcie. Plan musi odzwierciedlać rzeczywiste przyjęcia, odkładanie i wydania towaru. Sama instalacja programu nie wystarczy.
- Przeanalizuj procesy. Opisz przyjęcia, kompletację, wydania i sytuacje wyjątkowe, a potem ustal zakres konfiguracji. Wdrożenie PROWMS obejmuje na przykład audyt logistyczny i analizę funkcjonalną.26 Na tym etapie określ reguły rotacji: Sellasist WMS obsługuje FIFO, FEFO, daty ważności oraz ceny zakupu poszczególnych dostaw.12
- Zaadresuj lokalizacje. Oznacz strefy i miejsca składowania oraz ustal, dokąd system ma kierować towary. WMS.net proponuje lokalizacje według rotacji, gabarytów i warunków przechowywania. Easy WMS uwzględnia między innymi rodzaj i rotację towaru, właściciela oraz strefę.6,22 Skalę danych ilustrują rozwiązania w Canagri, zarządzające zapasami 20 000 produktów, i Easy WMS w Planta, kontrolujący asortyment 2300 produktów.6
- Przygotuj urządzenia i identyfikatory. Dobierz terminale, skanery oraz drukarki etykiet do zadań pracowników. Weaver WMS korzysta z kodów kreskowych i RFID. Zgodny z GS1 WMS.net obsługuje kody kreskowe i etykiety logistyczne GS1.10,22 Asiston WMS deklaruje certyfikację zgodną z GS1 dla identyfikacji produktów, lokalizacji i jednostek logistycznych. Infor WMS obsługuje przyjęcia przez terminale RF oraz polecenia głosowe.8,11
- Zintegruj systemy. Ustal, jakie dokumenty i dane przekazuje ERP oraz które operacje wykonuje WMS. Comarch WMS pobiera z Comarch ERP dokumenty magazynowe do realizacji. Wdrożenie PROWMS również obejmuje integrację z ERP.14,26 Futuriti WMS ma gotowe konektory do BaseLinkera i systemów ERP oraz kreator algorytmów. Osobny WMS AVOCADO Packing, napisany w technologii PWA, wymienia dane dwukierunkowo z ERP wymienionymi przez dostawcę i śledzi partie oraz numery seryjne.27,28 Przy automatyce i produkcji warto uwzględnić SAP EWM: łączy magazyn z jakością, produkcją i śledzeniem towarów oraz bezpośrednio steruje automatyką.17
- Przetestuj scenariusze magazynowe. Odtwórz przyjęcie z wcześniejszym zleceniem i bez niego. Lista przyjęć Studio WMS.net zawiera PZ utworzone z ZPZ oraz PZB tworzone bez zlecenia.22 Sprawdź też cross-docking: towar trafia z przyjęcia wprost do zamówienia wychodzącego, bez odkładania na regał. Proces obsługuje Easy WMS.6 W magazynie 3PL uwzględnij zapasy różnych właścicieli. Infor WMS śledzi LPN i stany w wielu lokalizacjach aż do miejsca składowania oraz wspiera planowanie doków, kontrolę jakości i odkładanie kierowane.11
- Uruchom pracę i mierz wynik. Po szkoleniu operatorów porównaj czasy, koszty i błędy z okresem sprzed startu. Dane dostawców są punktem odniesienia, nie gwarantowanym celem. Asiston deklaruje skrócenie przyjęć z Mobile WMS o 25–35% względem pracy papierowej. Asseco Business Solutions podaje 45% szybszą realizację zamówień, a Infor opisuje 40% wzrostu produktywności u Blue Logística.11,29,30 LOCURA szacuje, że przejście z samego ERP na ERP z WMS zwiększa produktywność o 20–40% i obniża koszty pracy o 15–25%. Mecalux deklaruje 40% wzrostu pojemności magazynowej dzięki Easy WMS.6,31
- Ustal utrzymanie i dalszą optymalizację. Określ sposób zgłaszania problemów i odpowiedzialność za zmiany po starcie. Dostawca PROWMS oferuje wsparcie powdrożeniowe na podstawie SLA, czyli uzgodnionych zasad świadczenia usługi.26 Połączone z Easy WMS narzędzie Easy AI odpowiada na pytania o dane magazynowe, przygotowuje raporty i pulpity oraz przyjmuje polecenia przez czat.6 HKK Group podaje oczekiwany zwrot z inwestycji po 12–18 miesiącach. To okres oceny efektu finansowego, nie czas wdrożenia.32
Po wdrożeniu magazyn pracuje według skonfigurowanych lokalizacji, dyspozycji i przepływu danych. Wyniki trzeba mierzyć na własnych operacjach.
Co składa się na koszt systemu WMS?
Całkowity koszt systemu WMS składa się z licencji lub abonamentu, stanowisk i urządzeń, konfiguracji, integracji, wdrożenia oraz serwisu. Oferty da się porównać dopiero wtedy, gdy każdą opłatę przypisze się do produktu, modułu lub usługi o tym samym zakresie.
Wymiana danych z ERP, TMS i systemami zarządzania zapasami stanowi osobną część projektu integracyjnego.33
| Składnik kosztu | Zakres do ujęcia w ofercie | Dane pomocne w kalkulacji |
|---|---|---|
| Licencja lub abonament | Role użytkowników, stanowiska, obiekty i języki interfejsu. | Comarch WMS ma aplikację Zarządzanie dla kierownika i administratora oraz Magazynier dla pracownika. WMS.net łączy aplikację Android z panelem w przeglądarce. Easy WMS oferuje interfejs w 14 językach. |
| Sprzęt i konfiguracja | Terminale, skanery, etykiety, adresacja lokalizacji i szkolenie operatorów. | Weaver WMS można testować bezpłatnie przez 30 dni. Test nie określa kosztu urządzeń ani wdrożenia. |
| Integracje i moduły | Połączenia z ERP, MES, automatyką i kurierami oraz dokumenty transportowe. | WMS AVOCADO Packing ma blisko 50 wbudowanych integracji z kurierami i spedytorami. Dodatkowe moduły PROWMS mogą obsługiwać kurierów, dokumenty transportowe i automatyczną identyfikację produktów. |
| Wdrożenie i serwis | Konfiguracja procesów, migracja danych, testy, uruchomienie i wsparcie. | Opis wdrożenia Infor WMS u R&S Logistics obejmuje 14 obiektów. To skala projektu, nie stawka za obiekt. |
Dane w tabeli: 6,10,11,14,22,26,28
Zakres operacji wpływa na ilość pracy konfiguracyjnej. Asiston WMS obsługuje przyjęcia, składowanie, kompletację, zwroty, inwentaryzację i raporty oraz integracje z ERP, MES i automatyką.8 W Sellasist WMS kilku pracowników może prowadzić spis równocześnie; po inwentaryzacji system przygotowuje raport stanu faktycznego i różnic.12
Comarch WMS wspiera wydania według dat ważności, śledzenie towarów, zaopatrzenie linii produkcyjnych i odbiór wyrobów gotowych. Może też uzupełniać miejsca kompletacji według ustalonych stanów minimalnych.14
W magazynie produkcyjnym kosztorys powinien objąć śledzenie materiałów i stanów komponentów na hali. Takie procesy wspiera IFS WMS, kierowany głównie do dużych firm, zwłaszcza korzystających z IFS ERP.24 W handlu osobnym zakresem są przydział zadań, trasy kompletacji i inwentaryzacja sektorowa bez wstrzymywania sprzedaży, opisywane przez cairo.WMS.30
Połączenia Easy WMS z ERP, automatyką i robotyką także należą do zakresu projektu. Nie są tym samym co prawo do korzystania z programu.6
Nie należy odejmować deklarowanych efektów operacyjnych od ceny, jakby były pewną oszczędnością. Asseco Business Solutions podaje dla swoich wdrożeń 97% mniej błędów kompletacyjnych i 50% krótszą ścieżkę kompletacji. LOCURA deklaruje spadek błędów o 60–80% oraz typowy zwrot inwestycji w 12–24 miesiące.30,31
Asiston wskazuje 30–40% mniej błędów kompletacji przy połączeniu WMS z IoT oraz 20–25% wyższą rotację zapasów przy integracji z ERP i e-commerce. Mecalux deklaruje dla Easy WMS 60% wzrostu wydajności operacyjnej i eliminację 99% błędów.6,29 W Canagri rozwiązania obejmujące Easy WMS wspierają przygotowanie i wysyłkę 3500 zamówień miesięcznie. Wolumen pokazuje skalę pracy klienta, nie cenę wdrożenia.6
Porównywalny koszt WMS otrzymuje się po zsumowaniu opłat za wybrane oprogramowanie, urządzenia, integracje, wdrożenie i serwis.
Źródła
- ↑Systemy WMS w Polsce — porównanie rozwiązań i koszty wdrożenia – Intralogistyka https://intralogistyka.pro/systemy-wms-w-polsce-porownanie/
- ↑International Journal of Production Economics https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0925527319304050
- ↑Comarch — wdrożenie w Bratex https://www.comarch.pl/erp/blog/szesciokrotny-wzrost-i-nowy-porzadek-z-comarch-erp-xl-wdrozenie-w-bratex/
- ↑System WMS Pro Qguar | Profesjonalne zarządzanie magazynem https://quantum-software.com/system-wms-pro-qguar/
- ↑Warehouse Management Systems & WMS Solutions | Manhattan Associates https://www.manh.com/solutions/supply-chain-management-software/warehouse-management
- ↑System WMS w magazynie – Mecalux.pl https://www.mecalux.pl/oprogramowanie/system-wms
- ↑System WMS – oprogramowanie magazynowe (WMS) | Logifact https://logifact.pl/oferta/system-wms/
- ↑System WMS – zarządzanie magazynem i automatyzacja procesów – Asiston https://asiston.pl/asiston-wms/
- ↑System WMS dla MŚP | Anteeo WMS — wdrożenie w 2-3 tygodnie https://anteeowms.com/
- ↑System WMS. Program magazynowy do zarządzania magazynem online https://weaverwms.com/pl
- ↑Warehouse Management System | Cloud-Based WMS | Infor https://www.infor.com/solutions/scm/warehouse-management-system
- ↑Sellasist WMS – Sellasist https://sellasist.pl/sellasist-wms/
- ↑Oracle NetSuite — Order Accuracy https://www.netsuite.com/portal/resource/articles/erp/order-accuracy.shtml
- ↑WMS – system do obsługi magazynu wysokiego składu https://www.comarch.pl/erp/wms/
- ↑Comarch — wdrożenie w Cedrus https://www.comarch.pl/erp/blog/trzy-klikniecia-do-sukcesu-wdrozenie-comarch-erp-xl-w-cedrus/
- ↑GS1 Polska — Seryjny Numer Jednostki Logistycznej https://gs1pl.org/standardy/sscc/
- ↑SAP Extended Warehouse Management | Oprogramowanie WMS | SAP https://www.sap.com/poland/products/scm/extended-warehouse-management.html
- ↑SAP — Integration of SAP ERP or SAP S/4HANA with Decentralized EWM https://help.sap.com/doc/28c1b2019f8f43a4a0cecee4fb1e302c/2022/en-US/HTG_Integration__Decentralized_EWM_based_on_SAP_S4HANA.pdf
- ↑Manhattan Associates — informacja o wdrożeniu w Gémo https://www.manh.com/about-us/newsroom/press-releases/gemo-to-transform-distribution-operations-with-manhattan-active-warehouse-management
- ↑Manhattan Associates, historie klientów BESTSELLER i DHL https://www.manh.com/customer-stories/bestseller
- ↑Anteeo WMS, opis wdrożeń i JAS Worldwide https://anteeowms.com/strona-glowna-2/
- ↑Oprogramowanie magazynowe WMS.net – funkcje i wdrożenie https://magazyn.softwarestudio.com.pl/oprogramowanie-magazynowe-wms-net/
- ↑Cennik – Sellasist https://sellasist.pl/cennik/
- ↑Ranking systemów WMS dla produkcji | Teneum https://teneum.pl/ranking-systemow-wms-dla-produkcji/
- ↑Ranking systemów wms dla branży fashion https://teneum.pl/ranking-systemow-wms-dla-branzy-fashion/
- ↑Systemy WMS – Top #1 system magazynowy | PROWMS https://prowms.pl/system-magazynowy/
- ↑Ranking systemów WMS dla e-Commerce 2026 https://teneum.pl/ranking-systemow-wms-dla-e-commerce/
- ↑Najlepsze systemy WMS w Polsce 2026: WMS AVOCADO Packing ponownie w zestawieniu – AvocadoSoft.pl https://avocadosoft.pl/najlepsze-systemy-wms-w-polsce-2026-wms-avocado-packing-w-zestawieniu-business-insider/
- ↑WMS: jak wybrać, wdrożyć i system zintegrowany z logistyką? – Asiston https://asiston.pl/baza-wiedzy/nowoczesny-wms-jak-wybrac-wdrozyc-i-zintegrowac-system-zarzadzania-magazynem-z-erp-i-logistyka/
- ↑5 najlepszych systemów WMS w Polsce 2026 – wybraliśmy oprogramowanie magazynowe, które porządkuje logistykę i przyspiesza wysyłki https://businessinsider.com.pl/biznes/5-najlepszych-systemow-wms-w-polsce-2026-wybralismy-oprogramowanie-magazynowe-ktore/p0xfp5b
- ↑Czym różni się WMS od ERP – porównanie, które rozstrzyga spory | LOCURA https://locura.pl/czym-rozni-sie-wms-od-erp/
- ↑System WMS – jak wybrać rozwiązanie future proof? – HKK Group https://www.hkkgroup.pl/system-wms-jak-wybrac-rozwiazanie-future-proof/
- ↑5 najlepszych systemów zarządzania magazynem (WMS) https://desmart.com/pl/oprogramowanie-dla-logistyki/5-najlepszych-systemow-zarzadzania-magazynem-wms/
Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.